debakl vitežana

Radnik razbio Vitez u gostima

Sport / Nogomet | 21. 08. 2016. u 18:18 S.K.

Kolo nakon što su na Grbavici savladali Željezničar 2:0, nogometaši Viteza na svom su terenu protiv Radnika pokleknuli 1:4.

Gostujuća ekipa došla je u vodstvo pred sami kraj prvog poluvremena, kada je u 44. minutu Marko Obradović postigao prvi pogodak na susretu, a nekoliko minuta kasnije Ivan Jakovljević postiže autogol kojim Vitez dolazi do izjednačenja.

Radnik ponovo dolazi do vodstva u 77. minutu kada se Jakovljević novim pogotkom iskupio za grešku u prvom poluvremenu.

Vitez je u nastavku susreta napadao, ali gosti iz Bijeljine su iskoristili svoje šanse te u poljednjim minutama utakmice postigli još dva pogotka.

Treći gol za Radnik u 89. minutu postigao je Demir Peco, dok je u sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio Velibor Đurić.

Vitez i Radnik se nalaze na šestom i sedmom mjestu ligaške tabele sa po osam osvojenih bodova.