Europske kvalifikacije

Remi Rijeke i Olimpije, poraz Partizana u Beogradu, stradao i Klafurić

Nogometaši Rijeke u prvom su susretu posljednjeg pretkola Konferencijske lige kao domaćini na Rujevici igrali 1-1 protiv ljubljanske Olimpije.
Sport / Nogomet | 22. 08. 2024. u 23:30 Bljesak.info

Rijeku je u vodstvo doveo Franjo Ivanović (33), a izjednačio je Pedro Lucas (76-11m).

Riječani su imali izglednije prilike u prvom poluvremenu, Pašalić je čak u 21. minuti izravno iz kornera pogodio gredu, a poveli su nakon lijepe akcije.

Janković je u 33. minuti prošao kroz sredinu gostujuće obrane i pravodobno poslužio Ivanovića koji se izborio za udarac iskosa s 12-ak metara koji je "probio" blok dva suparnička igrača i lopta je odsjela u donjem lijevom kutu.

Mnogo sreće imala je Rijeka u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Florucz s pet metara neometan promašio prazna vrata poslavši loptu preko grede.

U manje sadržajnom drugom dijelu Olimpija je stigla do izjednačenja iz kaznenog udarca kojega je sigurno izveo Pedro Lucas nakon što je Rukavina prekršajem zaustavio Jorgea Silvu.

Uzvrat je za tjedan dana u Ljubljani, a ukupni pobjednik igrat će ove jeseni u Konferencijskoj ligi.

Nastavljena su jalova izdanja klubova iz Srbije u Evropi, a lošu noć je upotpunio i beogradski Partizan koji je nastavio sa mučenjem u evropskim nastupima.

Naime, Partizan je u prvoj utakmici play offa Konferencijske lige poražen na svom terenu od belgijskog Genta rezultatom 0:1.

Belgijci su do gola došli u 16. minuti kada je mrežu golmana Jovanovića zatresao Gandelman na asistenciju Kumsa.

Naravno, za Partizan nije sve izgubljeno, idućeg tjedna predstoji uzvrat u Belgiji, ali kako trenutačno igraju, bit će potrebno čudo da se domognu grupne faze.

Drugi srpski klub, TSC Bačka Topola, kojeg predvodi Dean Klafurić, donedavni trener mostarskog Veleža, doživio je u četvrtak potop u prvoj utakmici play-offa Europske lige protiv Maccabija iz Tel Aviva. Izraelci su slavili rezultatom 3:0.

Maccabi je bio službeni domaćin, no zbog ratne situacije na Bliskom Istoku, meč se igrao u Szombathelyju.

Maccabi je poveo u 27. minuti, strijelac je bio Turgeman. Pored toga, Đorđević i Banjac su zaradili crvene kartone, pa je TSC na poluvremenu ostao s devet igrača.

Prvak Izraela je u drugom dijelu dokrajčio goste. Prvo je u 63. minuti Peretz udvostručio prednost, da bi treći gol Maccabija postigao Madmon u 83. minuti.

Uzvrat je na rasporedu za sedam dana. Pred TSC-om je težak posao, no treba naglasiti da je Klafurićeva ekipa već osigurala nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Europska liga:

LASK - FCSB 1-1 (Taoui 34 / Miculescu 45+2)
Molde - Elfsborg 0-1 (Qasem 15)
Viktoria Plzen - Hearts 1-0 (Mosquera 90+6)
RFS - Apoel 2-1 (Kouadio 31, Ikaunieks 45+1 / El Arabi 52)
PAOK - Shamrock Rovers 4-0 (Cleary 45+4-ag, Taison 47, Konstantinelias 68, Baba 90+4)
Ludogorec - Petrocub 4-0 (Duah 23, Seco 59, Almeida 90+1, 90+4)
Maccabi Tel Aviv - TSC Bačka Topola 3-0 (Turgeman 26, Peretz 63, Madmon 83)
Lugano - Besiktas 3-3 (Bislimi 34, Steffen 57, Gabriel Paulista 63-ag / Gedson Fernandes 22, 52, Al Musrati 55)
Ferencvaros - Borac Banja Luka 0-0
Dinamo Minsk - Anderlecht 0-1 (Augustinsson 9)
Jagiellonia - Ajax 1-4 (Dieguez 5 / Akpom 10, 61, 69-11m, Godts 28)
Braga - Rapid Beč 2-1 (Vitor Carvalho 33, Zalazar 71 / Burgstaller 25)