Premier League

Rutinskom pobjedom u Leedsu City se vratio na vrh

Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice engleskog nogometnog prvenstva rutinskom 4-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Leeds Uniteda u susretu 35. kola.
Sport / Nogomet | 01. 05. 2022. u 00:20 Bljesak.info/Hina

Manchester City je poveo pogotkom Rodrija u 13. minuti koji je glavom proslijedio u mrežu ubačaj Fodena, početkom nastavka na 2-0 povisio je Ake koji se najbolje snašao u gužvi pred domaćim golom u 54. minuti.

Konačni rezultat postavili su Gabriel Jesus iz protunapada u 78. minuti te Ferandinho prizemnim udarcem u trećoj minuti nadoknade.

Ovom pobjedom City je ponovno preskočio Liverpool koji je ranije u subotu s minimalnih 1-0 (1-0) kao gost svladao Newcastle United.

City sada ima 83, Liverpool 82 boda, a oba sastava do kraja prvenstva imaju za odigrati po četiri utakmice.

REZULTATI 35. KOLA:

Subota:

Newcastle United - Liverpool 0-1 (Keita 19)
Aston Villa - Norwich City 2-0 (Watkins 41, Ings 90+3)
Southampton - Crystal Palace 1-2 (Romeu 9 / Eze 60, Zaha 90+2)
Watford - Burnley 1-2 (Tarkowski 8-ag / Cork 83, Brownhill 86)
Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 0-3 (MacAllister 42-11m, Trossard 70, Bissouma 86)
Leeds United - Manchester City 0-4 (Rodri 13, Ake 54, Gabriel Jesus 78, Fernandinho 90+3)