Premijer liga BiH

Široki konačno do tri boda

Ispred Širokog su Sarajevo i Željezničar sa po 21 bodom te Zrinjski na trećem mjestu sa 19 bodova.
Sport / Nogomet | 23. 09. 2018. u 23:09 Fena

NK Široki Brijeg nakon puno muke pobijedio je na svom terenu Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.

Posljednja momčad na ljestvicu došla je na Peceru s jednim ciljem – da obrani vlastitu mrežu. Gosti su uspješno odolijevali napadima domaćih nogometaša sve do 75. minute kada je gol za vodstvo 1:0 zabio Josip Kvesić.

U 85. minuti autogol je postigao Kristijan Tojčić i tako riješio sve dvojbe oko konačnog ishoda utakmice.

Široki je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez prvenstvene pobjede i sa 17 osvojenih bodova nakon deset odigranih kola nalazi se na četvrtom mjestu ljestvice Premijer lige BiH.

Već za tri dana momčad Goce Sedloskog gostuje kod vodećeg Sarajeva u derbiju 11. kola.

Čelik spasio bod protiv Tuzla Citya

Čelik i Tuzla City odigrali su u okviru 10. kola BHT Premijer nogometne lige dosta dinamičnu utakmicu, u kojoj je bilo i dosta šansi, a susret je završen neriješenim rezultatom 1:1 (0:0).

Gosti su prvi poveli, u 64. minuti nakon auta sa desne strane, a strijelac je bio rezervist Nermin Crnkić. Čelik je u 68. minuti poravnao iz jedanaesterca , kojeg je skrivio Stefan Vukmirović, jer je u svom 16- ercu srušio Dinu Bevapa.

Siguran realizator bio je kapetan Anel Dedić, koji je poravnao na 1:1.