Bayer s devet života

Sjajna utakmica na otvaranju Bundeslige, branitelj naslova uspješan

Aktualni njemački prvak, Bayer iz Leverkusena, pobjedom je otovorio novu sezonu Bundeslige. Alonsova momčad pobijedila je u gostima Borussiju iz Mönchengladbacha 3:2.
Sport / Nogomet | 23. 08. 2024. u 22:45 Bljesak.info

Imali su Apotekari gostujuće vodstvo od 2:0 već u prvom poluvremenu, nakon spektakularnog gola Granita Xhake iz 12. minute, te Wirtzovog gola u 38. minuti.

Ipak, domaćini su u nastavku uspjeli doći do poravnanja.

Prvo je zabio Elvedi (59'), a potom i Kleindienst (85'). Oba pogotka provjeravao je VAR zbog mogućeg zaleđa i oba su priznata.

Ipak, za pobjedu gostiju, u 11. minuti sudačke nadokande, svojim drugim golom, pobrinuo se Wirtz.

Dosuđen je jedanaesterac za goste nakon provjere VAR-a. Fauliran je unutar 16-erca Amine Adli, sudac je pregledavao situaciju i pokazao na bijelu točku.

Vratar Jonas Omlin sjajno je obranio udarac Wirtza, ali mu je lopu odbio pred noge i više pomoći nije bilo.