Vatreni u vatri

Šutalo u Srbiji zabio gol pa autogol, njegov Ajax prošao dalje

Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Šutalo bio je akter prolaska svog Ajaxa u treće pretkolo Europske lige. Slavili su u gostima kod Vojvodine 3-1 i tako potvrdili pobjedu iz prve utakmice od 1-0.
Sport / Nogomet | 01. 08. 2024. u 22:25 Bljesak.info

Slavni nizozemski klub u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola slavio je 3:1 protiv Vojvodine u Novom Sadu, a Josip Šutalo postigao je po jedan pogodak na obje strane.

U 53. minuti je bio najbrži na jednom odbijancu poslije kornera i iz blizine je zatresao mrežu za vodstvo Kopljanika.

Šest minuta kasnije, Šutalo je htio blokirati jedno dodavanje prema drugoj vratnici gdje su bila dvojica neometanih igrača Vojvodine, ali je loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Do kraja susreta Ajax je u završnici još dvaput poentirao, postigavši pogotke u 85. i 92. minuti za konačnih 1:3, a ukupnih 1:4 jer Nizozemci su minimalno slavili u prvom dvoboju u Amsterdamu.

Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax koji će u trećem pretkolu igrati protiv Panathinaikosa.