Bundesliga

Tijesnom pobjedom Borussia smanjila zaostatak za Bayernom

Borussia Dortmund pred svojim je navijačima s minimalnih 1-0 pobijedila Arminiju Bielefeld i tako smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na sedam bodova uz utakmicu manje.
Sport / Nogomet | 13. 03. 2022. u 22:34 Bljesak.info

Marius Wolf je u 21. minuti zatresao mrežu gostiju, što je bilo dovoljno za pobjedu jer je Borussijina obrana uspjela odigrati utakmicu bez primljenog pogotka.

Eintracht je u Frankfurtu preokretom došao do pobjede nad Bochumom.

Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Poltera. Izjednačenje je donio autogol Mašovića u 46. minuti, a pobjedu domaćoj momčadi donio je Kamada u 52. minuti.

Kristijan Jakić je bio u početnoj postavi Eintrachta i igrao do 87. minute.

Eintracht je pobjedom došao na devetu poziciju sa 37 bodova, a Bochum je sa 32 boda na 11. mjestu.

Nogometaši Koelna slavili su na gostovanju u Leverkusenu sa 1-0 i tako zaoštrili borbu za mjesta koja vode u Ligu prvaka, javlja Hina.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 26. kola njemačke Bundeslige Red Bull Leipzig je s visokih 6:1 svladao domaći Gruether Fürth.

Domaća momčad je povela u 4. minuti golom Lewelinga, a to je razljutilo goste pa su im do kraja utakmice napunili mrežu. Šest različitih igrača postizalo je golove: Andre Silva (17), Forberg (32), Laimer (35), Henrichs (45), Simakan (59) i Nkunku (69).

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao je do 59. minute.