Pčelice briljirale

Trijumf dječaka UŠS Fortuna Mostar: Zajedništvom do prvog mjesta

Ekipa UŠS Fortuna u finalu turnira pobijedila je ekipu NK Međugorje i tako se sa zlatom vratila u Mostar.
Sport / Nogomet | 27. 11. 2023. u 16:04 Bljesak.info

Dječaci Univerzalne škole sporta Fortuna iz Mostara proteklog vikenda osvojili su prvo mjesto na Međunarodnom turniru ''Fudbalske zvjezdice 2023.'' u Trebinju.

Turnir je održan 25. i 26. studenog u Gradu sunca, a Fortunini dječaci u svojoj kategoriji (2015. godište) osvojili su zlato.

Osim ove medalje, stigle su još dvije. Naime, najboljim igračem turnira u Trebinju proglašen je Arman Batlak iz UŠS Fortuna, dok je nagradu za najboljeg strijelca odnio Dani Ćorić, također iz Fortune.

Dječaci, zajedno s trenerima imali su mnogo razloga za slavlje, jer konkurencija nije bila lagana.

Turnir ''Fudbalske zvjezdice 2023.'' u organizaciji ŠF LeoStars okupio je 20 ekipa iz BiH, Srbije i Crne Gore.

''Zasluženo smo pobijedili. No, ono što nas više raduje od same pobjede dječaka Pčelica – kako se inače zove ova grupa u okviru našeg kluba, jeste činjenica da su pokazali veliku dozu zajedništva, podrške i odgovornosti. Sretni smo što su upravo te vrijednosti visoko na našoj listi prioriteta, koje nastojimo razvijati kako na treninzima, tako i na natjecanjima'', poručili su iz UŠS Fortuna Mostar.