Tuzla ispala iz lige, ali vraća se Sloboda

Dva kola prije kraja Prve lige Federacije BiH tuzlanska Sloboda još je bliža povratku u najviši rang.
Sport / Nogomet | 26. 05. 2024. u 19:30 M.V. | Bljesak.info

Iako je Tuzla City ispao u Federalnu ligu na Tušnju će se iduće sezone vrlo vjerojatno ipak igrati Premijer liga.

Tuzlanska Sloboda napravila je još jedan korak k povratku u viši rang i u sljedeća dva kola dovoljna su joj dva boda za osiguranje prvog mjesta.

Sloboda je na Tušnju s 2:0 svladala Bratstvo iz Gračanice te i dalje ima četiri boda više od Stupčanice koja je istovremeno s 6:2 razbila otpisanu Mladost. Sloboda je do pobjede došla golovima Nikole Komazeca i Aleksnadra Ignjatovića, a gosti su od 55. minute igrali s igračem manje, jer je u dvije minute Anis Devedžić dobio dva žuta kartona, što samo dodatno podgrijava priče o protežiranosti Slobode u Prvoj ligi Federacije BiH.

Sloboda u idućem kolu gostuje kod TOŠK-a u Tešnju, a čak i ako tada ne osigura naslov imat će priliku to napraviti u zadnjem kolu na svom terenu protiv ekipe Simm Bau. Stupčanica je slavila s visokih 6:2 a po dva gola postigli su Jahja Bajrić, Stefan Božić i Kemal Mujarić.

Puno neizvjesnija je borba za ostanak gdje ispadaju dvije momčadi. Nakon današnjeg poraza Rudara od Radnika sve je izvjesnije da će ispasti oba kluba iz Kaknja, Rudar i Mladost.