Premier League

Uvjerljiva pobjeda Tottenhama, remi Ville i Wolvesa

Tottenham je s 4:0 u gostima pobijedio Crystal palace u sklopu 18. kola engleske Premier lige, a asistent za prvi gol Spursa bio je Ivan Perišić.
Sport / Nogomet | 04. 01. 2023. u 23:26 Bljesak.info

Domaćin je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, no gosti su poveli na početku drugoga dijela.

U 48. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je nakon brze akcije gostiju sjajnim centaršutom pronašao Harryja Kanea, koji je glavom doveo svoju momčad u vodstvo.

Kane je u 53. minuti na asistenciju Bryana Gila povisio prednost Tottenhama na 0:2, a preostala dva gola za goste zabili su Matt Doherty (68) i Heung-Min Son (72).

Tottenham je ovom pobjedom ostao peti s 33 boda,dok je Palace 12. s 22 boda.

Ostala tri susreta 19. kola bila su važna u borbi za opstanak. Southampton se nije pomakao s posljednjeg mjesta, a na domaćem je terenu morao priznati premoć izravnom konkurentu za opstanak Nottingham Forestu koji je slavio 1-0 pogotkom Awonijia.

Leeds United i West Ham remizirali su 2-2, a susret Aston Ville i Wolverhamptona također je završio bez pobjednika, bilo je 1:1, javlja Hina.