1:4

VIDEO | Džeko dvostruki strijelac i asistent u pobjedi Rome nad Milanom

Sport / Nogomet | 07. 05. 2017. u 20:42 D.L.

Edin Džeko bio je dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Milanom rezultatom 4:1, u derbiju 35. kola talijanske Serije A.

Bosanskohercegovački reprezentativac zatresao je mrežu Milana na "San Siru" u 8. minuti, a drugi put se u listu strijelaca upisao dvadeset minuta kasnije i to mu je bio 27. pogodak u sezoni u Seriji A. Džeko je vodeći na listi strijelaca talijanskog prvenstva sa dva pogotka više od Belottija i tri više od Higuaina.

Pašalić je u 75. minuti smanjio na 2:1, ali je dva pogotka prednosti Romi vratio El Shaarawy dvije minute kasnije, na asistenciju Džeke. Konačan rezultat utakmice 1:4 postavio je De Rossi u 87. minuti iz jedanaesterca.

Edin Džeko je igrao do 84. minuti kada je zbog povrede morao napustiti teren.

Ovim trijumfom Roma se vratila na drugu poziciju na ljestvici s bodom prednosti nad Napolijem i sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom.