Iznenađujući otpor

Željezničar iz penala do pobjede u Vrapčićima

Sport / Nogomet | 05. 03. 2016. u 15:50 Z.S.

U 20. kolu Premijer lige BiH sarajevski Željezničar je s 1:0 porazio domaći Velež u Vrapčićima.

Pobjeda gostiju je očekivana, ali je neočekivan dobar otpor Veleža. Rođeni su kapitulirali tek u 60. minuti i to iz dvojbenog jedanaesterca.

Lukomirak je navodno u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudac Sivac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator je bio Samir Bekrić.

Velez-Zeljeznicar 0:1 (Bekric) by redakcija1

Velež u prvom poluvremenu ne samo da je držao dobar otpor nego je u 34. minuti imao stopostnu šansu. Amar Alikadić izašao je sam ispred Vedrana Kjosevskog, no Željin vratar zaustavio je njegov udarac.

U drugom dijelu Velež se držao sve do jedanaesterca, a nakon postignutog gola Željezničar se zadovoljio i do kraja je samo čuvao vodstvo.

Inače, utakmica se igrala po strahovito lošem terenu, prekrivenom blatom, a unatoč oblačnom vremenu tribine stadiona u Vrapčićima bile su lijepo popunjene.

Na klupi Veleža u funkciji glavnog trenera sjedio je Dženan Zaimović, koji se vratio u klub, pa će mostarski premijerligaš izbjeći plaćanje kazne, jer Zaimović je pred dobivanjem licence.