Prva utakmcia finala

Zrinjski nadigrao Borac, ali u Banja Luku nosi samo pogodak prednosti

U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine Zrinjski je svladao banjalučki Borac s 1:0 pogotkom Marija Ćuže.
Sport / Nogomet | 08. 05. 2024. u 19:55 M.V. | Bljesak.info

Prva finalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine završena je minimalnom, ali posve zasluženom pobjedom branitelja naslova Zrinjskog. Mostarci su nadigrali Borac, pogotovo u prvom poluvremenu, te na uzvrat u Banja Luku nose prednost od jednog gola koji je postigao Mario Ćuže.

Pred punim tribinama Zrinjski je napravio posao u prvom dijelu, u drugom je Borac, lider Wwin lige, nešto i odigrao, no nijednom nije ugrozio vrata Gorana Karačića.

Drugo poluvrijeme počelo je s dvije odlične prilike Zrinjskog. Prvo je opet Ćuže bio u akciji, ali mu Milošević brani, a onda malo kasnije  Mulahusejnovićev šut Milošević skreće u vratnicu.

Nakon toga uslijedio je dug period u kojem se igralo na sredini terena, Zrinjski je čuvao vodstvo, a Borac je malo živnuo u odnosu na prvi dio, no nije ništa uspijevao napraviti. U 84. minuti sjevnula je šansa Zrinjskog, Josip Ćorluka ubacio je idealnu loptu na peterac, no Mulahusejnović je zakasnio na nju.

Do kraja je ostalo tih 1:0 iz 30. minute, pa će odluka pasti u uzvratu. Podsjetimo, nakon tri godine, odnosno četiri uključujući 2020. kada je Kup zbog korone otkazan, finale se ponovno igra na dvije utakmice. Uzvratna utakmica je 22. svibnja u Banja Luci.