Hercegovački derbi

Zrinjski rutinski vodi na poluvremenu, Plemići blizu osme uzastopne pobjede

Nakon prvih 45 minuta hercegovačkog derbija Zrinjski protiv Širokog Brijega vodi s 2:0.
Sport / Nogomet | 03. 05. 2024. u 21:15 M.V. | Bljesak.info

Iako i sami priznaju da je Borac vjerojatno neuhvatljiv, Plemići svoj dio posla obavljaju bez pogreške.

Zrinjski nakon prvog poluvremena hercegovačkog derbija ima sigurno vodstvo od 2:0 i vrlo blizu je osme uzastopne pobjede u Wwin ligi.

Već nakon desetak minuta domaći su mogli voditi. Prvo je Nemanja Bilbija šutirao glavom, a mladi vratar Ivan Puljić odlično brani.

Malo kasnije još bolju priliku ima Marin Magdić, ali stoper domaćih promašuje s par metara.

Ipak u 20. minuti domaći dolaze do vodstva. Mario Ćuže pao je između dva igrača gostiju, a sudac Antoni Bandić pomalo prestrogo dosuđuje jedanaesterac.

Siguran izvođač bio je Nemanja Bilbija koji postiže peti gol u zadnje četiri utakmice.

Samo tri minute kasnije bilo je 2:0. Bilbija šutira, a ovaj put je Magdić siguran i iz velike blizine postiže pogodak.

Ukoliko ovakav ishod ostane do kraja, Zrinjski će Borcu doći na samo dva boda, ali Banjalučani u subotu navečer imaju domaći susret s GOŠK-om.