Treća provjera

Zrinjski pobijedio Ukrajince, Corda zabio u sudačkoj nadoknadi

U trećoj pripremnoj utakmici Zrinjski je prvi put ostvario pobjedu svladavši Ukrajince s 2:1.
Sport / Nogomet | 08. 07. 2024. u 19:48 M.V. | Bljesak.info

HŠK Zrinjski je danas imao treću provjeru u sklopu priprema za novo prvenstvo. U slovenskim Stojncima protivnik Plemićima bila je ukrajinska Zorja, a Mostarci su ostvarili pobjedu 2:1.

Ukrajinski premijerligaš vodio je od 42. minute a strijelac je bio Vološin. Zrinjski je izjednačio u 56. minuti. Tomislav Kiš poslao je dugu loptu za Marija Ćužu, a krilni napad Zrinjskog pogodio je za 1:1.

Nakon pogotka Zrinjski je imao još nekoliko dobrih prilika, preko Posaveca i Čambera, a i Zorji je poništen pogodak zbog zaleđa. I kada se činilo da će završiti 1:1, nakon kornera Zorje Zrinjski je izveo odličnu kontru koju je završio Sebastian Corda za konačnih 2:1.

Momčad Marija Ivankovića sljedeću provjeru imat će protiv Slaven Belupa 12. srpnja u Koprivnici, a generalna proba je 18. srpnja protiv Željezničara u Mostaru.

Podsjetimo, HŠK Zrinjski će prvu službenu utakmicu igrati 25. srpnja u 2. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, protiv slovenskog Brava ili velškog Connah's Quay Nomadsa.