Prvi slalom u Gurglu

Austrijanci dominirali, aktvisti napravili incident

U jednom trenutku je situacija mogla i eskalirati s obzirom na to da je Norvežanin Henrik Kristoffersen želio ući u obračun s pojedinim aktivistima.
Sport / Ostali sportovi | 18. 11. 2023. u 18:25 Bljesak.info

Skupina klimatskih aktivista odlučila je obilježiti prvi slalom sezone za skijaše u Svjetskom kupu. Nakon nastupa austrijskog skijaša Marca Schwarza, ova skupina je odlučila upasti na ciljnu ravnu i jednostavno počela prosipati crvenu boju po stazi.

Dok su Austrijanci sumirali odličan nastup Schwarza, organizatori, ljudi iz osiguranja i policija su imali dosta posla. U jednom trenutku je situacija mogla i eskalirati s obzirom na to da je Norvežanin Henrik Kristoffersen želio ući u obračun s pojedinim aktivistima. Na kraju su ga zaustavili ljudi iz njegovog tabora, a utrka je nastavljena.

Današnji slalom po prvi put je vožen u Gurglu i protekao je dominaciji domaćih skijaša. Manuel Feller koji je bio najbrži i nakon prve vožnje, pobijedio je s vremenom 1:47.23. Za sjajan dan za austrijsko skijanje pobrinuli su se i Marco Schwarz koji je zauzeo drugo mjesto s 23 stotinke zaostatka za pobjednikom (1:47.46) te Michael Matt koji je bio treći s 1,05 sekunde zaostatka za Fellerom.

Hrvatski skijaši, Filip Zubčić i Samuel Kolega su završili na 14. odnosno 22. mjestu. Zubčićevo vrijeme 1:49.23 je dvije sekunde sporije od Fellerovog, a zaostatak Kolege za Austrijancem iznosio je 2,64 sekunde (1:49.87).