SP u sjedećoj odbojci

BiH prošla dalje, protiv Kazahstana za polufinale

Treći set je također jednim dijelom bio rezultatski otvoren, međutim, od trenutka kada je BiH došla do prednosti 19:15, sve je bilo jasno. Protivnik BiH u četvrtfinalu će biti Kazahstan.
Sport / Ostali sportovi | 07. 11. 2022. u 22:05 Bljesak.info

Prema očekivanju reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je izborila plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Nakon tri ostvarena trijumfa u skupini, BiH je u prvom susretu nokaut faze savladala Hrvatsku 3:0, po setovima 25:19. 25:18, 25:19, za nešto manje od sat vremena igre.

Osjetniju prednost odbojkaši BiH su počeli stvarati sredinom prvog seta, kada odlaze na tri poena prednosti 17:14, odnosno prvi put na plus četiri 20:16.

Nakon time out, BiH je bez većih problema privela set kraju. Početak drugog seta je pripao odbojkašima Hrvatske koja ima prednost od dva poena, ali u narednom periodu BiH serijom 8:1, prelazi u vodstvo 14:9. Što je prednost koju gosti iz Hrvatske nisu mogli dostići do kraja seta.