Distria Krasniqi

Kosovo prvo u regiji osvojilo medalju na Olimpijskim igrama u Parizu

Kosovo je dobilo osvajačicu olimpijske medalje u džudu i tako se upisalo među prve osvajače medalja na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.
Sport / Ostali sportovi | 29. 07. 2024. u 00:15 Bljesak.info

U finalu kategorije do 52 kg, Distria Krasniqi je osvojila srebrenu medalju. U fnalu je sa 1:0 poražen od predstavnice Uzbekistana, Diyore Keldiyorove koja je postala olimpijska prvakinja.

Do bronze su došle Larissa Pimenta iz Brazila i Aandine Vuchard iz Francuske.

U muškoj konkurenciji do 66 kilograma dominirao je Japanac Abe koji je u finalu bez problema pobijedio Brazilca Limu Williana.

Broncu su osvojili Vieru Denis iz Moldavije i Gusman Kirgizbajev iz Kazahstana koji je u borbi za medalju savladao srbijanskog predstavnika Strahinju Bunčića.

Ukupno gledano, na ljestvici dosadašnjih osvajača medalja u Parizu dominira Australija s četiri zlatne i dvije srebrne, a prati je Koreja s tri zlata, dva srebra i jednom bronzom.

Kosovo je trenutno na 15. mjestu te je jedina država iz regije s osvojenom medaljom u Parizu.