Judo

Mladi Borsaši uspješni u mađaraskom Domaszeku

Sport / Ostali sportovi | 03. 04. 2017. u 08:41 S.K.

Mlađi uzrasti mostarskog judo kluba Borsa nastupili su u mađarskom Domaszeku na 14. Međunarodnom judo natjecanju "Tokmag Kupa" i osvojili pet novih odličja.

Međunarodno judo natjecanje "Tokmag Kupa" organizirano je samo za mlađe uzraste (2005 i ml.), a turnir je privukao 33 kluba iz Austrije, Poljske, Srbije, Slovačke, Rumunjske, Mađarske i BiH (JK Borsa).

Borsa je nastupila sa šest članova, a medalje su osvojili: Robert Halajkijević (-34) i Josip Zovko (-38) koji su bili zlatni, srebrni Tvrtko Slokar (-30) te Martino Ćorić (-24) i Ante Tipurić (-30) koji su bili brončani.

Ovaj uspjeh je došao nakon što su Borsaši ubilježili nastupe na prvenstvu Herceg Bosne i uvjerljivo zauzeli poziciju najboljeg kluba u judo savezu Herceg Bosne te se potom proslavili na državnom prvenstvu za uzraste ml. dječaka i djevojčica, kadeta i kadetkinja, osvojivši naslov najuspješnijeg judo kluba BiH u uzrastu natjecatelja do 18 godina.