Super liga

Mostarke slavile u Vogošći, Široki poražen od lidera

Sport / Ostali sportovi | 16. 11. 2015. u 11:03 D.L.

Odbojkašice Širokog Brijega su u šestom kolu Super lige Federacije BiH – skupina jug poražene u Goraždu od istoimene ekipe rezultatom 3:1 (25:11, 25:16, 25:27, 25:16). Širokobriježankama je ovo bio četvrti poraz u sezoni, dok je Goražde i dalje ostalo neporaženo.

Širokobriježanke su dobro otvorile utakmicu, no sredinom prvog seta došlo je do pada u igri te su domaće odbojkašice bez većih problema osvojile prvi set 25:18. Slično je bilo i u drugom setu koje je Goražde osvojilo s 25:16.

No, gošće se nisu predavale, te su treći set osvojile rezultatom 25:27. No, tijesan poraz u tom setu Goražde nije previše pogodilo te su četvrti set, ujedno i pobjedonosni, osvojili s 25:16.

Goražde je tako ostalo na vrhu ljestvice bez poraza, a Širokobriježanke čvrsto drže sredinu ljestvice.

U sedmom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, HŽOK Široki Brijeg na Pecari će odmjeriti snage protiv Troglava iz Livna, a iz kluba poručuju da je vrijeme da Širokobriježanke osjete veću podršku s tribina.

Odbojkašice Mostara su na gostovanju u Vogošči upisale pobjedu od 1:3 te su zadržale drugo mjesto na ljestvici s 15 bodova, tri manje od prvoplasiranog Goražda.