Shapovalov iskoristio svoju priliku

Nadal izgubio, stopalo i dalje problem

"Nažalost, teško mi je od dana do dana, da budem iskren. Čak i ovako, pokušavam naporno. Naravno, teško mi je ponekad da prihvatim situaciju. Može da bude frustrirajuće to što nekada ne mogu da treniram na pravi način", pojasnio je Nadal.
Sport / Ostali sportovi | 13. 05. 2022. u 00:36 Bljesak.info

Prvi set je Rafael Nadal dobio 6-1 i nitko nije mogao očekivati da će na kraju Denis Shapovalov podići ruke kao pobjednik. Međutim, problem stopala Španjolca je opet došao do izražaja. Posebno u drugoj polovini trećeg seta, iako će kasnije reći kako su problemi ustvari počeli u drugom setu. Shapovalov je dobio drugi set 7-5, treći 6-2.

"Danas je počelo na polovici drugog seta i za mene je bilo izuzetno teško igrati u nastavku meča. Počeo sam igrati dobro, taj prvi set, međutim kada se desi nešto ovako, onda se brzo zaborave pozitivne stvari. Ja prihvatam ovu situaciju i nastavljam se boriti. I ne želim na ovaj način umanjiti zasluge Shapovalova u ovom meču. Nešto je bilo i do njega.Nisam se ozlijedio. Ja sam igrač koji živi s ozlijedom. Nije ništa novo, to je već tu. Nažalost, teško mi je od dana do dana, da budem iskren. Čak i ovako, pokušavam naporno. Naravno, teško mi je ponekad da prihvatim situaciju. Može da bude frustrirajuće to što nekada ne mogu da treniram na pravi način", pojasnio je Nadal.

Shapovalov će u četvrtfinalu igrati protiv Caspera Ruuda.
Novak Đoković nije imao problema sa povratnikom Stanom Wawrinkom, pa će njegov protivnik u četvrtfinalu biti također jedan Kanađanin, Felix Auger-Aliassime.

Marin Čilić je opet izgubio u tri seta, iako je na početku trećeg seta prvi došao do breaka. Cristian Garin je uzeo tri gema zaredom, pa je sa duplim breakom otišao u četvrtfinale. Garin ide na Zvereva, dok su tu još Sinner koji će imati veliku podršku i finalista Madrida Tsitsipas.