Odbojka

Obojkašice Srbije potale europske prvakinje

Za Srpkinje je to drugi naslov u povijesti, prvi su osvojile 2011. godine, dok su Nizozemke izgubile drugo finale zaredom. Prije dvije godine u Rotterdamu su izgubile od Ruskinja.
Sport / Ostali sportovi | 01. 10. 2017. u 21:23 Fena

Odbojkašice Srbije osvojile su naslov europskih prvakinja nakon što su u finalu u Bakuu savladale Nizozemsku sa 3-1 (25-20, 25-22, 18-25, 25-18).

Brončane medalje osvojile su reprezentativke Turske koje su u susretu za treće mjesto savladale domaćina Azerbajdžana sa 3-1 (25-22, 21-25, 25-14, 25-8).

Izabranice Zorana Terzića su do titule u Azerbajdžanu stigle bez ijednog poraza, Nizozemsku su savladali dva puta, a "padale" su još Češka, Belgija, Bjelorusija i Turska.

Srpkinje su odigrale fantastično u finalu, prva dva seta su dobile poslije preokreta, prvi su preokrenule nakon 14:16, a drugi nakon što su ispustile 5:1.