Pariz

Pezer bez finala – Svi bh. predstavnici okončali nastup na  Olimpijskim igrama

Pezerov osobni rekord iznosi 21.48 m, a ove je sezone najduže bacao na 21.42 metra, što je dužina novog osobnog i bh. rekorda u dvorani.
Sport / Ostali sportovi | 03. 08. 2024. u 07:22 Fena

Bosanskohercegovački reprezentativac u bacanju kugle Mesud Pezer nije se s dužinom 19.03 metra iz kvalifikacija u petak navečer uspio plasirati u finale pa su njegovim ispadanjem ujedno i svi bh. predstavnici okončali nastup na 33. Olimpijskim igrama u Parizu.

Norma za izravan plasman u finale u bacanju kugle iznosila je 21.35 metara, odnosno 15 centimetara više nego prije tri godine u japanskom Tokiju, kada je bh. rekorder s 21.33 metra bio drugi u kvalifikacijama te izborio direktan plasman u finale, u kojem je s 20.08 metara osvojio 11. mjesto.

U svom trećem nastupu na olimpijadama (2016. godine u Rio de Janeiru bio je 24.), nije uspio izboriti drugi uzastopni plasman u finale. Pezerov osobni rekord iznosi 21.48 m, a ove je sezone najduže bacao na 21.42 metra, što je dužina novog osobnog i bh. rekorda u dvorani.

Pezer je svoj najduži hitac bacio u drugoj seriji 19.03 metra, dok je u prvoj bacio 19.01 m, a u trećoj samo 18.94 metra  te zauzeo 26. mjesto.

Pobjednik kvalifikacija bio je europski prvak, Talijan Leonardo Fabbri s 21.76 metara, koji je ostvario tek u trećoj seriji. Izravan plasman u finale izborili su Čeh Tomaš Stanek s 21.61, Amerikanci Payton Otterdhal s 21.52 i Ryan Crouser s 21.49, Novozelanđanin Tom Walsh s 21.48 m i Jacko Gill s 21.35 m.