Zanimljiva utakmica

Švedska izgubila od autsajdera

Njemačka je u susretu 1. kola A skupine pobijedila Švedsku s 30:27 (12:11).
Sport / Rukomet | 27. 07. 2024. u 21:18 Bljesak.info

U susretu 1. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Švedsku s 30:27 (12:11).

Nakon što je više od 45 minuta proteklo u izjednačenoj igri, Njemačka je pobjegla na tri gola razlike (25:22). Šest minuta prije kraja Nijemci su imali +4 (28:24), a dvije i pol minute prije kraja velikih pet golova razlike (30:25). Šveđani su smanjili na 30:27, ali za više od toga nije bilo vremena.

Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam golova, te Johannes Golla s pet golova, dok je Andreas Wolff sakupio 13 obrana. Na švedskoj strani najefikasniji su bili Hampus Wanne s osam golova, te Sebastian Karlsson s pet golova.

Andreas Palicka je imao 13 obrana. U ranije odigranim susretima iz ove skupine Hrvatska je pobijedila Japan s 30-29, dok je Španjolska bila bolja od Slovenije s 25:22.

Treba napomenuti da su Nijemci bili autsajderi na ovom dvoboju te su im kladionice davale nešto manje od 30 % šanse. U drugom kolu, u ponedjeljak, 29. srpnja sastaju se Japan - Njemačka (9.00), Hrvatska i Slovenija (11.00), te Švedska i Španjolska (16.00), piše Hina.