Odlučila se vratiti

Bivša sutkinja, koja se godinama skrivala u Hrvatskoj, vraća se u Sarajevo na suđenje

Županijski sud u Sarajevu prihvatio je zamolbu bivše sutkinje Lejle Fazlagić Pašić da se povuče crvena tjeralica koja je za njom raspisana još prije osam godina, a ona će se vratiti iz Hrvatske u BiH i tamo se suočiti s optužnicom.
Vijesti / Flash | 17. 07. 2024. u 17:06 Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Bivša sutkinja općinskog suda u Sarajevu Lejla Fazlagić Pašić, koja se godinama skrivala u Hrvatskoj kako bi izbjegla uhićenje po optužnici koja je tereti za zloporabu službenog položaja i ovlasti, odlučila se vratiti u BiH i tamo pred sudom izložiti svoju obranu, potvrdila je njena odvjetnica.

Kako u srijedu prenose lokalni mediji, Županijski sud u Sarajevu prihvatio je zamolbu bivše sutkinje Lejle Fazlagić Pašić da se povuče crvena tjeralica koja je za njom raspisana još prije osam godina, a ona će se vratiti iz Hrvatske u BiH i tamo se suočiti s optužnicom koja je protiv nje podignuta.

U studenom 2023. ona je posredstvom odvjetnice Belme Balijagić Džuho podnijela prijedlog za ukidanje pritvora i određivanje jamstva, a sud je to formalno i prihvatio svojom odlukom iz svibnja, prenosi Hina.

Fazlagić Pašić će se, kako je najavila odvjetnica, vratiti u BiH kako bi sudjelovala na ročištu na kojemu će se izjasniti o krivnji, a prihvatila je i zahtjev suda da joj se izreknu mjere zabrane napuštanja mjesta boravišta.

BiH je ranije od Hrvatske tražila izručenje Fazlagić Pašić, a to su opravdanim ocijenili i hrvatski sudovi, uključujući i Vrhovni sud koji je izručenje dopustio još 2017., no do izručenja nikada nije došlo.

U Sarajevu će se nakon povratka suočiti s optužnicom koja je tereti da je zajedno s drugim osobama, predvođenim nekadašnjim ministrom unutarnjih poslova BiH Alijom Delimustafićem, koristeći ovlasti sutkinje, sudjelovala u lažnim imovinskim sporovima knjižeći kuće, stanove, poslovne prostore i zemljište na imena osoba koje na to nisu imale pravo.

Zloporabe su se odnosile i na napuštene nekretnine sarajevskih Židova ubijenih u Drugom svjetskom ratu, kao i na imovinu drugih preminulih osoba koje nisu imale bližih srodnika.

Istragom je utvrđeno kako je na taj način protuzakonito proknjiženo najmanje 19 nekretnina vrijednih oko četiri milijuna eura.

Kopirati
Drag cursor here to close