EMPOWER
Mostar dio projekta za osnaživanje osoba s invaliditetom
Tekst članka se nastavlja ispod banera
"Organizacijama koje se bave problematikom osoba s invaliditetom u cijeloj Bosni i Hercegovini je nužna potpora u jačanju kapaciteta, a naročito se ovo odnosi na organizacije koje djeluju na lokalnom nivou. Projekt 'EMPOWER' koji realizira Caritas BiH s partnerskim organizacijama, a podržava Europska unija će doprinijeti promjenama u kvalitetu djelovanja organizacija osoba s invaliditetom", zaključeno je na jednoj od info sesija koje su održane u sklopu projekta "EMPOWER" u sedam gradova u BiH.
Tijekom info sesija, predstavljene su projektne aktivnosti koje uključuju program izgradnje kapaciteta organizacija civilnog društva koje rade na socijalnom uključivanju osoba s invaliditetom, proces dodjele bespovratnih sredstava, aktivnosti lokalnih radnih grupa i nacionalne radne grupe te program podizanja svijesti za socijalno uključivanje osoba s invaliditetom.
Info sesije održane su u: Tuzli, Travniku, Sarajevu, Mostaru, Trebinju, Banja Luci i Bihaću.
Tijekom info sesije u Tuzli, izvršni direktor I. C. Lotos iz Tuzle gosp. Suvad Zahirović istaknuo je kako će projekt "EMPOWER" biti prilika za koordiniranje aktivnosti različitih aktera zainteresiranih za pitanja od vrijednosti za osobe s invaliditetom.
"Nikako ne mogu, a da ne spomenem značaj potpore lokalnim inicijativama koje će u okviru projekta predložiti i realizirati organizacije osoba sa invaliditetom. Vjerujem da će sve navedeno u konačnici doprinijeti poboljšanju kvalitete života i uključenosti osoba s invaliditetom u BiH društvo", naglasio je Zahirović.
Projekt "EMPOWER – Osnaživanje organizacija civilnog društva za socijalno uključivanje osoba s invaliditetom" financira Europska unija, a provodi Caritas Bosne i Hercegovine u suradnji s partnerima iz Udruge roditelja i djece s posebnim potrebama "Vedri osmijeh" iz Mostara, Udruženjem za uzajamnu pomoć u duševnoj nevolji TK "Fenix" iz Tuzle, Udrugom "ProReha" iz Sarajeva i Savezom slijepih Republike Srpske.
Projekt će trajati 36 mjeseci, do 31. siječnja 2024. godine, a provodit će se na području Bihaća, Tuzle, Travnika, Mostara, Trebinja, Banja Luke i Sarajeva.