Nema stava

Što je Čović napisao Haagu

Vijesti / Flash | 03. 03. 2017. u 07:45 A.J.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Svaki član Predsjedništva BiH pojedinačno je dostavio svoje mišljenje Međunarodnom sudu pravde u Haagu.

Dok su se ranije znali stavovi bošnjačkog i srpskog člana Predsjedništva Bakira izetbegovića i Mladena Ivanića, mediji su pisali kako bi Dragan Čović, hrvatski član predsjedništva trebao odrediti sudbinu revizije.

Kako piše Avaz.ba Čović, je u svom odgovoru Sudu napisao da Predsjedništvo BiH kao kolektivni organ nije razmatralo niti odlučivalo o sadržaju iz pisma kao da nije razmatralo ni samo pismo, te da nije utvrdilo nikakav zajednički stav, pa ga on stoga ne može ni dostaviti.

''Sa žaljenjem konstatiramo da o pisanjima iz sadržaja Vašeg pisma do trenutka pisanja ovog pisma (1. ožujak 2017. godine) Predsjedništvo BiH, kao kolektivni organ države BiH, nije raspravljalo, niti je o njima odlučivalo.

Predsjedništvo BiH kao kolektivni organ države BiH nije razmatralo ni Vaše pismo, te nije utvrdilo nikakvo zajedničko stajalište niti pojašnjenje u vezi s kontradiktornosti opisanoj u Vašem pismu, te Vam isto nije moguće dostaviti.

Ovo pismo Vam dostavljam kao hrvatski član Predsjedništva BiH i ono ne odražava stajalište Predsjedništva BiH'', stoji u Čovićevom pismu, koje prenose Nezanisne novine.

Večernji list piše kako je uime hrvatskog člana Predsjedništva BiH Dragana Čovića izaslanik pismo odgovora Međunarodnom sudu osobno odnio u Haag. Pismo je predano jučer u 15 sati.

Inače, Čović je u svojim ranijim izjavama inzistirao na tome da bi odluka o pitanju revizije u Predsjedništvu trebala biti usuglašena, te da ne bi smjelo biti preglasavanja, no ipak na Ivanićevim konzultacijama svi su odlučili da pošalju svoje pismo.

Valja podsjetiti i da se i pismu traži pojašnjenje od sve trojice članova Predsjedništva BiH vezano za legitimaciju Sakiba Softića kao agenta BiH pred tim Sudom, a u vezi s podnošenjem zahtjeva za reviziju presude Međunarodnog suda pravde po tužbi BiH protiv Srbije za genocid donesene 2007. godine.

Podsjećamo, zahtjev je podnesen 23. veljače.

Kopirati
Drag cursor here to close