Podcast "Imam ideju" #65

VIDEO | "Weltplast čini nas 135 zaposlenih, a tvrtku tretiramo kao dijete u obitelji"

Magistrica održivog razvoja Jelena Čačulović preuzela je vođenje obiteljske tvrtke "Weltplast" iz Posušja, a o tome razgovaramo u našem podcastu "Imam ideju". Čut ćete zašto je "Weltplast" jedna od najuzornijih tvrtki na ovom području.
Gospodarstvo / Tvrtke | 04. 04. 2024. u 20:10 Miljenko Buhač | Bljesak.info
Čačulović: Nakon života u Beču i Zagrebu, vraćam se s obitelji u Posušje

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nakon školovanja u Zagrebu i Beču, naša gošća Jelena Čačulović radila je i živjela u oba ova grada, a sada je odlučila s obitelji doći živjeti u Hercegovinu, posvetiti se obiteljskom biznisu i kao pripadnica druge generacije u poduzetničkoj obitelji namjerava uspješno voditi i još unaprijediti renomiranu tvrtku "Weltplast" u Posušju.

Odluka da sa svojim suprugom i troje djece dođe u rodni kraj bila je u konačnici relativno jednostavna i laka, jer, kako kaže ovdje ih privlači lakoća življenja, spontanost i srdačnost ljudi, ali naravno i svi novi izazovi koje sa sobom nosi vođenje jedne uspješne kompanije.

"Weltplast sa svojih 135 djelatnika ove godine slavi 40 godina postojanja i kvalitete. Naša obiteljska tvrtka bavi se preradom polimernih materijala i proizvodimo dvije vrste plastičnih proizvoda, vrećice i cijevi. Treći segment je pogon reciklaže i to s ponosom ističem, jer nas to izdvaja od konkurencije", kaže naša gošća, opisujući tvrtku, počevši od samih početaka pa do današnjeg trenutka.

Nadalje govorimo o procesima prenošenja upravljanja obiteljskom tvrtkom na sljedeću generaciju, što ne uspijeva uvijek u praksi, ali u ovom slučaju djeca osnivača Weltplasta ovladali su svim bitnim segmentima menadžmenta Weltplasta.

U razgovoru ćete čuti i ono o čemu poduzetnici i menadžeri često govore - kakvi su uvjeti poslovanja u BiH trenutačno? Dakako, s naglaskom na prevelika opterećenja realnog sektora.

Naravno, neizostavna pitanja bila su i ona koja se odnose na prevladavanje kriza u proteklih 3-4 godine, potom kako osigurati kvalitetnu radnu snagu i zadržati uposlenike.

Naša gošća nudi i neke sugestije u vezi s obrazovanjem i stručnim osposobljavanjem djelatnika, uz neke savjete iz vlastitog iskustva, napose za mlade ljude koji tek biraju svoj profesionalni put.

Kako ne bismo previše otkrivali u samome tekstu, mišljenja smo da je najbolje pogledati i poslušati ovaj podcast u cijelosti.

Kopirati
Drag cursor here to close