Emil Karamatić

Knjiga 'Balkanski soj - mutacija domoljublja' predstavljena u Međugorju

''Treba promovirati ideju čovjeka i njegov duh koji je on uspio ukoričiti između određenih vremenskih intervala, a izražava svojevrsnu društvenu savjest'' - kazao je Marko Antonio Brkić.
Kultura / Knjige | 17. 02. 2023. u 11:58 Fena

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Knjiga "Balkanski soj – mutacija domoljublja", autora Emila Karamatića, predstavljena je na Sveučilištu Hercegovina u Međugorju.

Predstavljajući knjigu Marko Antonio Brkić kazao je kako se na promocijama knjige zapravo promoviraju autori.

Misli koje tjeraju na razmišljanje

''Treba promovirati ideju čovjeka i njegov duh koji je on uspio ukoričiti između određenih vremenskih intervala, a izražava svojevrsnu društvenu savjest'' - kazao je Marko Antonio Brkić.

Po njegovim riječima, Karamatićeva knjiga, ocijenili je dobrom ili lošom ocjenom, takva da je ne možemo smjestiti u nešto što imamo priliku vidjeti ili čitati svaki dan.

''Radi se o nizu misli koje provociraju i dodatno tjeraju na razmišljanja. Karamatić, i sam veliki protivnik pisanja već viđenog, stalno je u pokušaju otkrivanja novih načina komunikacije s vanjskim svijetom bez ikakve želje da upadne u prostor usporedbe s drugima autorima'' - rekao je Brkić.

Pogrešno protumačeno mlijeko

"Svi se svakodnevno dopisujemo, koristimo u toj vrsti korespondencije sve moguće moderne tehnologije. Ma s kolikom empatijom, umjetničkim darom ili finom niti pleli u svojim porukama, one u očima primatelja nikad neće biti onakve kakvim ste ih vi u svojim mislima zadržali u trenutku slanja.

Primatelj, za razliku od pošiljatelja, zauzima diktatom uma poziciju režisera, koji primljenu poruku automatizmom postavlja na scenu. U svojim porukama nikad ne šaljete pokrete ruku ni mimiku lica, koje istinski pravite. Ne šaljete ništa osim gole, napisane poruke. Ali, primatelj osim poruke traži svaki detalj koji joj je prethodio. Koliko je samo finih ljubavnih priča nesretno završilo zbog nespretno protumačenih poruka ili zbog lijenosti da se nađete, pogledate u oči i kažete što mislite", zapisao je Karamatić u svojoj knjizi.

''Pišući knjigu ili poruke koristeći suvremenije tehnologije, svi često upadamo u komunikacijski prostor koji mimo naše volje izazove probleme. I taj problem, ma koliko bili svjesni njegovog uzroka, često ponavljamo. Naprosto je postao potreba'' – istaknuo je Karamatić.

Kopirati
Drag cursor here to close