Sofija

Matea Medić i Delfina Tadić prvakinje Balkana!

Sport / Flash | 15. 12. 2014. u 15:00 I. M.

U Bugarskoj se 12. i 13. prosinca održalo 15. Balkansko prvenstvo za kadete i juniore i 4. Kup Balkana za U21.

Sofija je bila domaćin 12 zemalja Balkana i onome najboljem što karate može ponuditi. Inače, svaka od zemalja mogla je prijaviti po četiri reprezentativca po kategoriji. Na tatamiju je za Bosnu i Hercegovinu nastupilo čak 13 reprezentativaca iz Sveučilišnog kluba Neretve.

U dva dana natjecanja karatisti iz Neretve, za BiH, osvojili su devet medalja i to šest pojedinačnih i tri ekipne, od čega dvije zlatne, jedno srebro i šest bronci.

Zlatne medalje pripale su Matei-Noah Medić pojedinačno u kadetskoj kategoriji preko 54kg i Delfini Tadić ekipno u kategoriji juniorki. Pored zlata Medić je u kategoriji ekipno kadetkinje osvojila broncu.

Jedino srebro pripalo je Goranu Hrkaću, junior do 61kg.

Bronce su pripale Ivoni Ćavar u kategoriji U21 do 61kg, Robin Medić U21 do 68kg, Katarini Sušac u kategoriji kadetkinja do 47kg te dvije Ivanu Klepiću pojedinačno u U21 teškoj kategoriji i ekipno.

Uz natjecatelje SKK Neretve bio je i njihov trener izbornik seniorske muške reprezentacije Miroslav Klepić.

Inače BiH je predstavilo 118 natjecatelja, koji su BH pozicionirali na visoko 3. mjesto u ukupnom poretku po broju osvojenih medalja, ispred nje su Turska i Srbija.