nba

Bogdanović solidan u sve gorim Netsima, prvacima veliki derbi

Sport / Košarka | 05. 11. 2015. u 08:52 I. M.

Brooklyn Netsi su poraženi s 87:101 na gostovanju kod Atlanta Hawksa, uz 12 koševa Bojana Bogdanovića.

Netsi su i nakon pet utakmica bez pobjede, ali još uvijek nisu ni blizu svog najgoreg starta. Naime, u sezonu 2009/10. ušli su s 0-18.

Bojan Bogdanović je opet ušao s klupe i za nešto manje od 25 minuta (24:56) postigao 12 koševa, šut 5-11, za tricu 2-4, uz dvije asistencije, jedan skok i dvije izgubljene lopte. Kod Netsa je najbolji bio centar Brook Lopez s 27 poena i 11 skokova. Atlantu su prema petoj pobjedi iz šest nastupa vukli Al Horford s 21 košem i osam skokova, Dennis Schroeder s 20 poena i Jeff Teague sa 16 koševa i šest asistencija.

U derbiju dviju neporaženih momčadi u skupini Pacific prvaci Golden State Warriorsi uspjeli su na svom terenu nadigrati Los Angeles Clipperse sa 112:108. Osam minuta prije kraja bilo je 97:87 za Clipperse, ali tada su stvar u svoje ruke preuzeli Harrison Barnes i Stephen Curry koji su postigli sve koševe za domaćine u 16-2 (Barnes 10, Curry 6) seriji Warriorsa kojom su poveli sa 103:99.

Clippersi su nešto više od minute prije kraja vodili sa 106:105, no tada je Curry postigao svoju ukupno sedmu tricu na utakmici za 108:106, a Warriorsi su u penal-završnici sačuvali pobjedu.

Curry je utakmicu završio sa 31 košem, od toga je 13 zabio u četvrtoj četvrtini, Barnes je dodao 17 uz 9 skokova. Kod Clippersa najbolji su bili Chris Paul sa 24 ubačaja i 9 asistencija, te Blake Griffin sa 23 poena i 10 skokova.

Phoenix je sa 118:97 porazio Sacramento, a Mirza Teletović i dalje igra malo za Sunse. Sinoć je bio na parketu samo šest minuta i pogodio je jednu tricu.