Nadigrali Grke

Njemačka je prvi polufinalist olimpijskog košarkaškog turnira

Aktualni svjetski prvaci su u prvom četvrtfinalnom ogledu svladali Grčku 76:63 (11:21, 25:15, 23:16, 17:11).
Sport / Košarka | 06. 08. 2024. u 13:16 Fena

Reprezentacija Njemačke prvi je sudionik četvrtfinala košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

Grci su bolje otvorili susret i dobili su prvu četvrtinu rezultatom 21:11. U drugoj četvrtini Nijemci su se u potpunosti vratili u igru te se na odmor otišlo pri rezultatu 36:36.

Svjetski prvaci preuzeli su vodstvo u trećem periodu igre i u posljednjih deset minuta Nijemci su ušli sa sedam poena "viška" (59:52).

U posljednjoj četvrtini Nijemci su pojačali obranu, ograničili Grčku na samo 11 poena u tom razdoblju i mirno priveli utakmicu kraju.

Giannis Antetokounmpo s 22 poena bio je najučinkovitiji u grčkoj reprezentaciji, dok je Franz Wagner s 18 poena predvodio reprezentaciju Njemačke.

Ono što je Grcima na kraju nedostajalo je širina kadra. Grčki igrači s klupe ubacili su svega 8 poena, za razliku od 32 poena njemačkih rezervnih igrača.

Protivnik Njemačkoj u polufinalnu bit će bolji iz ogleda Francuske i Kanade.