Serie A

VIDEO I Milan u samoj završnici do minimalne pobjede u gradskom derbiju

Milan je svladao Inter 2:1 u derbiju petog kola talijanske Serie A. Time je završena dominacija Nerazzurra u gradskim derbijima, a nadali su se sedmoj uzastopnoj pobjedi.
Sport / Nogomet | 22. 09. 2024. u 23:05 Bljesak.info

Već nakon deset minuta igre pao je pogodak, američki reprezentativac Christian Pulišić oduzeo je jednu loptu, krenuo u prodor i zatresao Interovu mrežu.

U 28. minuti Federico Di Marco je poravnao rezultat (1:1) na asistenciju Lautara Martineza.

Pred sam kraj susreta, u 89. minuti Matteo Gabbia je doveo Milan u vodstvo. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a s ova tri boda skočili su na sedmo mjesto Serie A.

Splitski stručnjak nije imao previše vremena za slaganje momčadi, no uvodni nastup je odradio sjajno. Udinese je stigao u Rim bez poraza i sa 10 bodova osvojenih u prva četiri kola. Međutim, domaćin je zasluženo slavio.

Roma je povela u 19. minuti golom Artema Dovbika, na 2-0 je povisio Paulo Dybala iz kaznenog udarca u 49. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Tommaso Baldanzi u 70. minuti.

U ranije odigranom susretu Bologna je na gostovanju pobijedila Monzu sa 2-1 ostvarivši, također prvu pobjedu sezone.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Kacpera Urbanskog, izjednačio je Milan Đirić u 43. minuti, a pobjedu Bologni donio je Santiago Castro golom u 80. minuti.

Fiorentina je preokretom slavila sa 2-1 protiv Lazija, također slavivši prvi put ove sezone.

Gosti su poveli u 41. minuti pogotkom Marija Gile, a izjednačio je Albert Gudmundson iz kaznenog udarca u 49. minuti. Pobjedu je domaćoj momčadi donio Gudmundson drugim pogotkom s bijele točke u 90. minuti.

Vodi Torino sa 11 bodova, dok Napoli i Udinese imaju po 10 bodova.

Rezultati:

Fiorentina - Lazio 2-1 (Gudmundsson 49-11m, 90-11m / Gila 41)
Monza - Bologna 1-2 (Đurić 43 / Urbanski 24, Castro 80)
Roma - Udinese 3-0 (Dovbik 19, Dybala 49-11m, Baldanzi 70)
Inter - Milan 1-2 (Di Marco 28 / Pulisic 10, Gabbia 89)

U subotu:

Venezia - Genoa 2-0 (Busio 63, Pohjanpalo 85)
Juventus - Napoli 0-0
Lecce - Parma 2-1 (Dorgu 32, Krstović 59 / Almqvist 90+3)

U petak:

Verona - Torino 2-3 (Kastanos 12, Mosquera 90+3 / Sanabria 10, Zapata 33, Adams 79)
Cagliari - Empoli 0-2 (Colombo 33, Esposito 49)