Bundesliga

Bayer nastavio niz bez poraza, Zvonarekov prvi start i pogodak za Bayern

Nogometaši Bayer Leverkusena produžili su niz bez poraza na 50 utakmica svladavši u predzadnjem kolu Bundeslige u gostima Bochum s 5-0, a ponovno je zabio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.
Sport / Nogomet | 12. 05. 2024. u 22:55 Bljesak.info

Bochum, koji se bori za opstanak i nije posve miran pred posljednje kolo, nije bio dorastao protivnik. Samo u prvih 15 minuta domaći su imali malo više od igre, a nakon crvenog kartona Felixa Passlacka Bayer je nagazio na gas.

U završnici prvog poluvremena pogađali su Patrik Schick i Victor Boniface, koji je iskoristio jedanaesterac, dok su u nastavku za mrežu domaćina bili efikasni i Amine Adli, Josip Stanišić i Alejandro Grimaldo.

Inače, upravo je Bochum posljednji klub koji je svladao Leverkusen, slavivši u posljednjem kolu prethodne sezone s 3-0.

Na tablici Leverkusen sada ima 87 bodova, Bayern je drugi sa 72, a Stuttgart treći sa 70.

Mladi hrvatski reprezentativac, 19-godišnji Lovro Zvonarek, postigao je prvi pogodak u dresu Bayern Münchena.

Bivši igrač Slaven Belupa krenuo je u utakmicu 33. kola Bundeslige protiv Wolfsburga od prve minute, prvi put u karijeri za Bayern te odmah zabio nakon četiri minute. Dosad je imao tri nastupa, ali tek u završnicama susreta.

Alphonso Davies je ubacio, Thomas Muller propustio loptu koja je došla do Zvonareka koji precizno zabija za 1:0. Drugi gol za Bavarce dao je Leon Goretzka (13).

U Bayern je došao iz Slaven Belupa u ljeto 2021. godine za 2 milijuna eura fiksno, a ta odšteta može narasti i do pet milijuna eura, ako se ispune bonusi iz ugovora.

Andrej Kramarić upisao je dvije asistencije u pobjedi svog Hoffenheima od čak 6-0 u gostima kod ispalog Darmstadta.

Kramarić je asistirao za četvrti i šesti gol gostiju, a strijelci su bili Ihlas Bebou (2,51), Max Beier (6,44), Pavel Kadeřábek (22) i Ozan Kabak (26).