Bundesliga

Mainz svladao Borussiju Dortmund i napravio veliki korak ka ostanku

Nogometaši Mainza napravili su veliki korak ka ostanku svladavši na svom terenu Borussiju Dortmund s 3-0 u susretu pretposljednjeg, 33. kola njemačke Bundeslige.
Sport / Nogomet | 11. 05. 2024. u 23:00 Bljesak.info

Mainz je u prvih pola sata zabio sva tri gola, a strijelci su bili Leandro Barreiro u 12. i Lee Jae Son u 19. i 23. minuti.

Mainz je na 15. mjestu s 32 boda, a ako u posljednjem kolu svlada Wolfsburg u gostima, sigurno će osigurati opstanak bez obzira na ostale rezultate. Koeln ima 27, a Union 30 bodova.

Borussia Dortmund je peta sa 60 bodova.

Ranije je Köln ludim preokretom u susretu direktnih konkurenata u borbi za ostanak svladao Union Berlin 3-2.

Gosti su poveli pogocima Ronina Knochea (16) i Kevina Vollanda (19pen) 2-0, no onda je uslijedio povratak Koelna, kojemu je u ovoj utakmici igrala samo pobjeda. Florian Kanz (45pen), Steffen Tigges (87) i Damion Downs (90+3) donijeli su domaćima pobjedu.

U posljednjem kolu Köln će ugostiti Heidenheim, dok će Union Berlin dočekati Freiburg.

Leipzig i Werder Bremen igrali su neriješeno 1:1. Werder je poveo autogolom Nikolasa Sewalda u 36. minuti, a Slovenc Benjamin Šeško izjednačio je Leipzigu golom u 61. minuti.

Istim rezultatom završene su utakmice Borussia Mönchengladbach - Eintrachta i Freiburg - Heidenheim.