derbi na koševu

Benko donio pobjedu Sarajevu, Zrinjski se ispromašivao na Koševu

Sport / Nogomet | 09. 05. 2015. u 16:54 I. M.

U najvećem derbiju 26. kola Premier lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je pobijedilo Zrinjski s 1:0 i učvrstilo se na vrhu ljestvice. Pred oko 8000 gledatelja, među kojima je bilo i 50-tak navijača iz Mostara, gol odluke pao je u 81. minuti kada je pogodio Leon Benko.

Iako je Sarajevo slavilo Zrinjski nije bio nadigran u ovom susretu. Dapače, momčad Vinka Marinovića imala je više šansi, no nije iskoristila nijednu, pa je na kraju morala priznati svoj prvi poraz nakon rujna.

U prvom poluvremenu su domaći imali blagu inicijativu, no puno opasniji bio je Zrinjski. gosti su imali nekoliko solidnih prilika, a najbolju odmah na početku kada je Ognjen Todorović zakasnio na dobar ubačaj Pere Stojkića.

U drugom dijelu igra se rasplamsala pa je već nakon nekoliko sekundi igre Leon Benko pogodio vratnicu. Zrinjski je u drugom dijelu bio još opasniji i u dva navrata propustio je sjajne prigode za vodstvo – prvo preko Todorovića, a onda i Stojkića, u situaciji kada su gosti imali dva na jedan.

No, kada se činilo da će Zrinjski pogoditi, Sarajevo je povelo. Blaić je zakasnio izaći iz zaleđa i ostavio Leona Benku samog, a ovaj pogađa pokraj Dujkovića za ogromno slavlje na tribinama.

Zrinjski je u preostalom vremenu krenuo po izjednačenje i umalo došao do njega, no Nikolićev udarac završio je na stativi.