La Liga

VIDEO I Dva gola Budimira u velikoj pobjedi Osasune nad Barcelonom

Hrvatski napadač Ante Budimir zabio je vodećoj ekipi La Lige, Barceloni, dva gola u pobjedi svoje Osasune 4:2 (2:0), čime je sastav iz Pamplone nanio katalonskom klubu prvi poraz u prvenstvu u novoj sezoni.
Sport / Nogomet | 28. 09. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Domaćin je na El Sadaru poveo u 18. minuti golom hrvatskog reprezentativca kojem je to bio drugi gol sezone.

Već u 28. minuti bilo je 2-0, a pogodio je Bryan Zaragoza.

Pau Victor je u 53. smanjio na 2-1 samo da bi Budimir iz kaznenog udarca u 72. minuti vratio prednost na dva gola, a Bretones je u 85. minuti povisio na 4-1.

Lamine Yamal, koji je ušao tek u drugom poluvremenu, u 89. je minuti samo ublažio prvi poraz Barcelone u Primeri.

Budimir je igrao do 77. minute za Osasunu koja je sada šesta sa 14 bodova, sedam manje od vodeće Barcelone.

U ranije igranom susretu Real Sociedad je pobijedio Valenciju sa 3-0.

Takefusa Kubo (8) i Orri Oskarsson (80, 90+2) bili su strijelci za baskijski sastav koji je upisao tek drugu pobjedu sezone, dok je Valencija upisala već peti poraz.

Golove POGLEDATI OVDJE

U ranije podigranom susretu Rayo Vallecano i Leganes su remizirali 1-1.

Sergio Camello je u osmoj minuti doveo Rayo u vodstvo, a izjednačio je Juan Cruz u 55. minuti.

Getafe je pobijedo Deportivo Alaves sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu sezone. Getafe, koji je u prvih sedam kola upisao četiri remija i tri poraza, napokon je dočekao slavlje.

Golovima Maura Arambarrija u 43. minuti i Luisa Mille iz jedanaesterca u 57. minuti nanio je Alavesu četvrti poraz sezone.