Mađarski reprezentativac

EURO 2024: Varga uspješno operiran, izlazi iz bolnice u srijedu

Napadač je odveden u bolnicu nakon što je zadobio frakturu jagodične kosti tijekom pobjede njegove ekipe nad Škotskom od 1:0 na Euru 2024.
Sport / Nogomet | 25. 06. 2024. u 08:07 Fena

Mađarski reprezentativac Barnabas Varga uspješno je operiran i bit će pušten iz bolnice u srijedu, priopćio je Mađarski nogometni savez.

Utakmica je u drugom poluvremenu bila prekinuta skoro sedam minuta, jer je 29-godišnjaku ukazivana dugotrajna pomoć nakon sudara u zraku sa škotskim golmanom Angusom Gunnom.

''Barnabas Varga je podvrgnut uspješnoj operaciji u Klinikum Stuttgart u ponedjeljak popodne'' - priopćio je HFF.

''Prema riječima liječnika ustanove specijalista za ozljede lica, intervencija je protekla bez komplikacija, tako da napadač Ferencvaroša već u srijedu može napustiti bolnicu'' - dodaje se.

Kapetan Mađarske Dominik Szoboszlai mogao se vidjeti u suzama na terenu i nakon utakmice kritizirao je vrijeme odziva medicinskog osoblja.

UEFA, međutim, kaže da "nije bilo kašnjenja" u vremenu potrebnom za pružanje pomoći Vargi u Stuttgart Areni.