Drugo kolo

Favoriti u Europskoj ligi po redu vožnje, iznenadili RFS iz Rige i Anderlecht

U susretu 2. kola Europske lige Hoffenheim je pobijedio kijevski Dinamo sa 2-0 uz jednu asistenciju Andreja Kramarića. Real Sociedad je u San Sebastianu izgubio od Anderlechta s 1-2.
Sport / Nogomet | 03. 10. 2024. u 22:05 Bljesak.info

Nakon što je u prvom kolu remizirao kod Midtjyllanda, njemački bundesligaš Hoffenheim je na svom travnjaku pobijedio Dinamo Kijev sa 2-0.

Oba gola zabio je Adam Hložek, prvog u 22. minuti, a drugog u 60. minuti na Kramarićevu asistenciju.

Real Sociedad je u San Sebastianu izgubio od Anderlechta s 1-2.

Baskijski sastav je poveo već u petoj minuti golom Pabla Marina, no Anderlecht je do kraja poluvremena okrenuo rezultat.

Izjednačio je Luis Vazquez u 29. minuti, a prednost gostima donio je Theo Leoni u 40. minuti. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je umalo izjednačio, no udarac Orrija Oskarssona je završio u okviru gola.

Slavia i Ajax su u Pragu odigrali 1-1.

Susret je imao ružnu uvertiru nakon što je došlo do sukoba policije i gostujućih navijača. Skupina nizozemskih navijača je pokušala upasti na stadion bez ulaznice zbog čega je došlo do sukoba.

Ajax je poveo u 17. minuti iz kaznenog udarca. Ondrej Zmrzly je oborio protivnika, a sudac Treimanis pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Branco van den Boomen.

Domaćin je izjednačio u 67. minuti golom Tomaša Choryja. Ajax je od 75. minute igrao bez isključenog Yourija Baasa.

Lazio je uvjerljivo porazio Nicu s 4-1 upisavši drugu pobjedu.

Pedro je doveo domaćine u vodstvo u 21. minuti, da bi Taty Castellanos u 36. minuti pogodio za 2-0.

Do kraja poluvremena Jeremie Boga je smanjio. U nastavku susreta rimski sastav je zabio još dva gola, a strijelci su bili ponovo Castellanos (55) i Mattia Zaccagni (67-1m).

Tottenham je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš s 2-1, također stigavši do druge pobjede.

Spursi su poveli u 24. minuti golom Pape Matar Sarra, u 86. minuti je Brennan Johnson zabio za 2-0, da bi u 90. smanjio Barnabas Varga.

U Rigi je latvijski RFS odigrao 2-2 protiv favoriziranog Galatasaraya.

Turski klub je poveo 2-0 golovima Mertensa u 12. i Akguna u 38. minuti, ali su domaći uspjeli poravnati preko Ikaunieksa (40.) i Odisharije (55.).

Sve spomenute utakmice počele su od 18:45. Ostali susreti na programu su od 21:00 sat.