Bundesliga

Hoffenheim prokockao vodstvo od 3-0, Matanovićev prvijenac u Bundesligi

Nogometaši Hoffenheima vodili su na svom terenu protiv Werdera s 3-0 u 12. minuti susreta, a nakraju je momčad iz Bremena preokrenula i pobijedila s 4-3.
Sport / Nogomet | 29. 09. 2024. u 21:51 Bljesak.info

Iako su igrali bez najboljeg strijelca Andreja Kramarića, nakon samo 12 minuta Marius Bulter je zabio dvaput, a potom i Adam Hlozek za, činilo se , uvjerljivu pobjedu domaćina.

No, ključni trenutak zbio se u 18. minuti kada je domaći igrač Tsoki dobio izravni crveni karton, a Werder uspio preokrenuti preko Juliana Malatinija (21) i sjajnog Jensa Stagea, koji je golovima u 26., 39. i 49. minuti postigao hat-trick.

Hoffenheim je 16. s tri boda, a Werder 10. sa osam.

Eintracht iz Frankfurta slavio je u gostima kod Kiela s 4-2, a drugi gol za goste zabio je hrvatski reprezentativac Igor Matanović.

Matanović je u 47. minuti udarcem glavom nakon kornera postigao svoj prvi bundesligaški pogodak.

Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Egipćanin Omar Marmoush (25, 65), dok je za Eintracht zabio i Brazilac Tuta (74).

Golove za Kiel postigao je Japanac Shuto Machino (30, 50).

Eintracht je sada drugi s bodom manje od vodećeg Bayerna, dok je Kiel zadnji sa samo jednim bodom.