Veličanstvena predstava

Junački Dinamo srušio moćni Arsenal!

Sport / Nogomet | 16. 09. 2015. u 20:40 Z.S.

Dinamo je na otvaranju Lige prvaka priredio veliku senzaciju i na Maksimiru srušio londonskog velikana Arsenala s 2:1.

Hrvatski prvak poveo je 2:0 pogocima Josipa Pivarića (24) i Juniora Fernadesa (56), a u 79. minuti na 2:1 smanjio je Walcott.

Od 40. minute Dinamo je imao i igrača više, kada je nervozni Giroud dobio drugi žuti karton.

Bila je to prva pobjeda Dinama u Ligi prvaka nakon 16 godina. Posljednji put 'modri' su u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta' slavili 29. rujna 1999. protiv Sturma (3-0). Maksimirske tribine tada su razveselili dvostruki strijelac Tomo Šokota i Tomislav Rukavina.

Nakon te utakmice Dinamo je nanizao 15 susreta bez pobjede pri čemu je upisao čak 13 poraza.Dinamo je večerašnjim slavljem produžio i niz bez poraza na 42 utakmice u svim natjecanjima. Zadnji put hrvatski prvak je poražen 27. listopada 2014. od Astre Giurgiu (0-1) u Europskoj ligi.

U drugom susretu iz ove skupine Bayern je slavio u Pireju protiv Olympiakosa 3-0. Dva gola je zabio Thomas Muller (52, 90+2-11m), a među strijelce se upisao i Mario Gotze (89).U drugom kolu, 29. rujna Dinamo gostuje na Allianz Areni kod Bayerna, dok će Arsenal u Londonu ugostiti Olympiakos.