Sigurni u Sarajevu

Mostar SG prvenstvo otvorio pobjedom

Otpor domaćeg sastava Mostar SG je slomio u posljednjih osam minuta kada dva gola postiže Grbešić, jedan Edi-Dragan Marić.
Sport / Nogomet | 30. 09. 2024. u 10:25 Bljesak.info

S jasnim ambicijama osvajanja duple krune, ekipa Mostar SG je ušla u novo prvenstvo. U prvom kolu Premijer futsal lige opravdali su očekivanja trijumfom u Sarajevu protiv domaćina ekipa Sarajeva. Gosti su nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Prvo je spretno pogodio Marin Suton, s obzirom na to da ga je lopta pogodila u ruku, dok je na 0:2 povisio Bilal Jelić sjajnim golom. Sarajevo je uzvratilo preko Debelnogića i Josipa Bilića, pa je osam minuta prije kraja na semaforu stajalo 2:2. Ipak, u preostalom periodu dva gola postiže Ante Grbešić, jedan Edi-Dragan Marić za konačnih 2:5.