Slovenija i Danska podijelile bodove

Najljepša priča Eura: Eriksen se vratio i zabio

Na prošlom Europskom prvenstvu, 2021. Eriksen se srušio na utakmici s Finskom te pola godine nije igrao zbog srčanih problema.
Sport / Nogomet | 16. 06. 2024. u 19:47 Bljesak.info

Nakon velikih zdravstvenih problema Eriksen se vratio u formu te postigao pogodak na Euru.

Christian Eriksen u 17. minuti lijepo se snašao u šesnaestercu i postigao pogodak za vodstvo Danske protiv Slovenije 1-0.

Ovo mu je bio prvi nastup na Euru nakon velike tragedije koju je veznjak Manchester Uniteda doživio na prošlom Euru koje se igralo u cijeloj Europi, piše Večernji.hr

Podsjetimo, na prošlom Europskom prvenstvu, 2021. Eriksen se srušio na utakmici s Finskom te pola godine nije igrao zbog srčanih problema.

Eriksen je potom, zbog rigoroznih zdravstvenih uvjeta u talijanskoj Serie A morao napustiti Inter te je potpisao za Brentford.

Nakon sjajne polusezone u Brentfordu potpisao je za engleskog velikana Manchester United, te se nada da će na ovom Euru dokazati da je kvaliteta još uvijek tu.

Danska i Slovenija odigrale neriješeno, Nizozemska savladala Poljsku

Prva utakmica u grupi C u okviru Europskog prvenstva u nogometu između Slovenije i Danske završen je neriješeno, 1:1.

Danska je vodila na kraju prvog poluvremena 1:0. Strijelac gola u 17. minuti bio je Eriksen.

Krajem drugog poluvremena, točnije u 77. minuti, Janža postiže gol za izjednačenje i tako ostaje do kraja utakmice, piše BHRT

U dvoboju 1. kola D skupine Europskog prvenstva nogometaši Nizozemske su u Hamburgu svladali Poljsku s 2-1 (1-1).

Golove su za Nizozemsku dali Cody Gakpo (29) i Wout Weghorst (83), dok je za Poljake strijelac bio Adam Buksa (16).

Nizozemska je teškom mukom i preokretom svladala Poljsku i opravdala ulogu favorita Eura.

Treća današnja utakmica igra se između Srbije i Engleske, a početak je u 21 sat.