Rutinski

Plemići protutnjali Gabelom uoči uzvrata s Botevom

U svojoj prvoj prvenstvenoj utakmici za ovu sezonu HŠK Zrinjski je s laganih 4:1 riješio GOŠK u Gabeli.
Sport / Nogomet | 11. 08. 2024. u 22:50 M.V. | Bljesak.info

Od drugog kola Wwin lige uključio se i HŠK Zrinjski. Mostarci su gostovali u Gabeli i rutinski bez većih problema svladali GOŠK s 4:1, kojemu je to drugi domaći poraz na početku sezone.

Zrinjski je poveo već nakon 30 sekundi igre, a na dodavanje Tomislava Kiša pogodio je Besart Abdurahimi. Iako se činilo da će Plemići lako održati to vodstvo, GOŠk je izjednačio u 38. minuti.

Dan Lagumdžija je sjajno proigrao Ivana Ikića, a ovaj je preciznim udarcem svladao Gorana Karačića.

Ipak, u prvih 15 minuta drugog dijela Zrinjski stavlja stvari na svoje mjesto. Prvo Tomislav Kiš pogađa na asistenciju Matije Malekinušića, a deset minuta kasnije Nardin Mulahusejnović je strijelac, dok je asistent Mario Tičinović.

Petnaestak minuta prije kraja domaći ostaju s igračem manje jer Dino Mizić dobiva drugi žuti karton, a pet minuta prije kraja u strijelce se upisuje i mladi Antonio Prskalo koji samo šest minuta nakon što je ušao postavlja konačnih 4:1.

Zrinjski je tako osvojio tri boda, ali se i napunio samopouzdanjem prije uzvrata s Botevom u četvrtak.