Izbacili Klaksvik

Ponovili uspjeh Zrinjskog: Borac će igrati u europskim skupinama

Prvak BiH izborio je plasman u play-off Europa lige i time najmanje osigurao plasman u Konferencijsku ligu.
Sport / Nogomet | 15. 08. 2024. u 23:45 M.V. | Bljesak.info

Borac je prošao u play-off Europske lige nakon što je večeras nakon produžetaka savladao Klaksvik u Banja Luci.

U prvom susretu na Farskim Otocima domaćin je slavio s 2:1, ali Banjalučani su u revanšu nadoknadili taj zaostatak.

Borac je poveo u 17. minuti, kada je Ćavić sjajno petom uposlio Srećkovića, a ovaj šutem iz tijesnog ugla pogađa mrežu gostiju. Klasvik je izjednačio u 53. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Deni Pavlović je pogodio za Klaksvik i izjednačio.

Uslijedila je prava ofenziva nogometaša Borca na šesnaesterac gostiju, redale su se prilike, ali sjajan je na golu Farana bio Jensen.

No, ipak je kapitulirao u 82. minuti. Bila je to lijepa akcija Borca, Hasukić je ostavio loptu Saviću, koji preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa za 2:1.

U regularnih 90 minuta rezultat se više nije mijenjao, susret je otišao u produžetke.

Već u drugoj minuti nastavka Borac stiže do novog gola. Ubacio je Savić, a nizozemski stoper Meijers glavom pogodio za 3:1 i erupciju oduševljenja na stadionu u Banja Luci.

Do kraja susreta nije bilo novih pogodaka, prvak BiH je ostvario plasman u play-off Europske lige, gdje ga čeka Ferencvaros. Ako i ispadnu od mađarskog velikana prvaci BiH osigurali su plasman u skupinu Konferencijske lige, čime su ponovili uspjeh Zrinjskog iz prošle sezone.