Kvalifikacije za Ligu prvaka

VIDEO | Poraz Crvene Zvezde u Norveškoj, sigurna pobjeda Lillea

Bodo/Glimt je ostvario važnu pobjedu protiv Crvene zvezde u prvoj utakmici play-offa za UEFA Ligu prvaka, slavivši na domaćem terenu rezultatom 2:1.
Sport / Nogomet | 20. 08. 2024. u 23:30 Bljesak.info

U prvoj utakmici play-offa za UEFA Ligu prvaka, Bodø/Glimt je na domaćem terenu pobijedio Crvenu zvezdu rezultatom 2:1.

Norveški tim je poveo golovima Odina Lurasa Bjørtufta u 52. minuti i Isaka Dybvika Määttä u 62. minuti.

Crvena zvezda je uspjela smanjiti zaostatak golom Ognjena Mimovića u 75. minuti, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Bodø/Glimt će s prednošću od jednog gola ući u uzvratni susret u Beogradu, gdje će se odlučivati o prolasku u grupnu fazu Lige prvaka.

Francuski Lille je u prvoj utakmici svladao Slaviju iz Praga rezultatom 2:0.

Prvo je Kanađanin Jonathan David pogodio u 52, minuti za 1:0 na dodavanje Haraldssona, da bi konačnih 2:0 postavio Kosovar Edon Zhegrova na Davidovu asistenciju.

Uzvrat je u srijedu 28. kolovoza u Pragu.