Bolji od Sportinga

Portu pripao portugalski Kup

Nogometaši Porta pobjednici su portugalskog Kupa nakon što su u finalnom susretu na stadionu Nacional u Oeirasu nakon produžetaka pobijedili Sporting sa 2-1.
Sport / Nogomet | 26. 05. 2024. u 22:40 Bljesak.info

Sporting je poveo u 20. minuti golom Jeremiaha Juste, a izjednačio je pet minuta kasnije Evanilson.

Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 33. minuti kada je Juste zaradio crveni karton.

Nizozemski branič je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj, a sudac Fabio Verissimo pokazao na bijelu točku isključivši Justea. Međutim, nakon VAR provjere poništio je odluku o jedanaestercu, jer je prekršaj bio izvan kaznenog prostora. No crveni je ostao.

Do kraja susreta više nije bilo golova pa se ušlo u produžetke, a gol odluke je pao u 100. minuti. Vratar Diogo Pinto je oborio Evanilsona, a Mehdi Taremi je bio siguran izvođač s bijele točke.

Za Porto je to 20. naslov pobjednika Kupa, dok je Sporting ostao na 17. Rekorder je Benfica sa 26 naslova, piše Hina.

Što se tiče poretka u ovogodišnjem prvenstvu (Liga Portugal Betclic), Sporting je uvjerljivo osvojio naslov prvaka sa 90 bodova ispred Benfice (80) i Porta (72).