Sumorna večer za velikane

VIDEO I Real, Bayern i Atletico doživjeli poraze u Ligi prvaka

Favoriti su u utakmicama drugog kola Lige prvaka doživjeli potpuni krah, a prije svih Real i Atletico Madrid, ali i minhenski Bayern koji je poražen protiv Aston Ville, dok je Juventus opravdao ulogu favoriti protiv Leipziga.
Sport / Nogomet | 02. 10. 2024. u 23:40 Bljesak.info

Real Madrid je doputovao na gostovanje Lilleu po nove bodove i očekivalo se da će prvak Evrope slaviti u Francuskoj, ali na kraju je španjolski velikan doživio veliki udarac.

Vinicius Junior i Endrick imali su odlične prilike za pogodak u prvome dijelu, a onda je u finišu poluvremena suđen jedanaesterac za domaćina, nakon intervencije VAR-a.

Camavinga je nakon jednog prekida igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Mariani je nakon poziva iz VAR sobe pogledao tu situaciju i pokazao na bijelu točku - reklo bi se posve očekivano.

Penal je izveo David koji je zabio gol za vodstvo Lillea od 1:0, čime je i završen prvi dio susreta.

Pogodak Davida pogledati OVDJE

Ancelotti je u drugome dijelu uveo u igru Mbappea, Modrića i Ardu Gulera, ali Kralejvski klub je prvu pravu priliku imao tek u 74. minuti. U odličnoj poziciji našao se Dani Carvajal koji je šutirao glavom, ali lopta je otišla pored gola Lillea.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, iako je Real stvorio nekoliko dorbih prilika, te je Lille uspio doći do velike pobjede.

U 3. kolu Real 22. listopada dočekuje Borussiju Dortmund, dok će Lille dan poslije gostovati kod Atletico Madrida koji je u srijedu teško stradao u Lisabonu kod Benfice, pretrpjevši poraz od 0-4.

Kerem Akturtoglu je u 13. minuti doveo portugalski sastav u vodstvo. Početkom nastavaka Benfica je povećala prednost. Conor Gallagher je oborio Vangelisa Pavlidisa, sudac je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku, a Angel Di Maria pogodio za 2-0.

Fantastičnu predstavu portugalskog kluba nastavio je Alexander Bah pogodivši nakon kornera u 75. minuti za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je Orkun Kokcu iz kaznenog udarca u 84. minuti.

Iznenađenje je priredila i Aston Villa porazivši Bayern München s 1-0. Gol odluke zabio je Jhon Duran u 79. minuti.

Bavarci su dominirali, međutim nisu uspjeli probiti sjajnog argentinskog vratara Emiliana Martineza. Pogodak odluke stigao je u 79. minuti. Pau Torres je uputio dugačku loptu do Durana koji je iskoristio neopreznost Manuela Neuera koji je izašao sa svojih vratiju i pogodio za 1-0.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Liverpool je slavio protiv Bologne s 2-0 upisavši i drugu pobjedu.

Bologna je prva zaprijetila i odmah zabila. U devetoj minuti Thijs Dallinga je svladao Alissona, no pogodak je poništen zbog zaleđa.

Samo dvije minute kasnije "Redsi" su poveli. Mohamed Salah je ubacio u kazneni prostor, a Alexis Mac Allister pogodio za 1-0.

Liverpool je pobjedu potvrdio u 75. minuti golom Mohameda Salaha.

Juventus je u Njemačkoj u sjajnoj utakmici pobijedio RB Leipzig s 3-2, premda je gubio s 0-1 i 1-2.

Domaćin je poveo u 30. minuti. Bila je to sjajna kontra domaćina. Lois Openda je povukao uposlivši Benjamina Šeška koji je odlično primirio loptu i potom je zakucao pod gredu. Izjednačio je Dušan Vlahović u 50. minuti.

Juventus je u 58. minuti ostao s igračem manje nakon što je vratar Michele Di Gregorio igrao rukom izvan kaznenog prostora. Slobodan udarac je izveo Openda, lopta je pogodila u ruku Bremera, a sudac nakon asistencije VAR-a pokazao na jedanaesterac kojeg je realizirao Šeško.

Juve se vratio samo četiri minute kasnije, Vlahović je svojim drugim golom sjajno zabio za 2-2.

Trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada je Francisco Conceicao prošao dva igrača u obrani domaćin i lijepo plasirao za 3-2.

Belgijski Club Brugge je na gostovanju porazio Sturm s 1-0.

Gostima je tri boda donio Christos Tzolis sjajno pogodivši u 23. minuti iskosa s ruba kaznenog prostora, javlja Hina.