EURO 2024

Španjolska u sjeni derbija skupine B rutinski svladala Albaniju

Nogometaši Španjolske pogotkom Ferrana Toressa iz 13. minute pobijedili su Albaniju 1-0 i s maksimalnih devet bodova osvajili skupinu B. Albanci su ovim porazom ispali s Eura.
Sport / Nogomet | 24. 06. 2024. u 23:20 Bljesak.info

Utakmica u Düsseldorfu je počela klasičnim ispitivanjem snaga bez većih prilika u prvih deset minuta. Ferran Torres je ušao s desnog krila i sjajno pogodio uz drugu stativu lijevicom za vodstvo Španjolaca u 13. minuti.

Dani Olmo je u 22. minuti šutirao pored vrata s distance, a Španjolska cijelo prvo poluvrijeme kontrolirala utakmicu.

Imao je Olmo i u 36. minuti priliku za udvostručiti prednost, kao i Merino pred kraj prvog dijela. Najbolji pokušaj Albanaca bio je u 45. minuti, kada je sa 20 metara udarac uputio Asllani.

Na početku drugog dijela Joselu je sjajno zapucao, ali njegov je pokušaj išao preko vrata. Olmo je sa 40 metara pokušao iznenaditi Strakoshu, nije pogodio okvir vrata.

U drugom dijelu je pao tempo igre, a priliku je imao Armando Broja, obranio je Raya. Albanija je sve opasnija, prijetio je i Aslllani. U sudačkoj nadoknadi je pokušao Broja, nije imao udarac dovoljno siline.