Liga nacija

Talijani nadigrali Francuze u Parizu, Belgija bolja od Izraela

Italija je ostvarila senzacionalan rezultata pobijedivši Francusku s 3:1 u gostima na startu Lige nacija. Tim su rezultatom popravili loš dojam s nedavnog Eura i stekli novo samopouzdanje.
Sport / Nogomet | 06. 09. 2024. u 22:50 Bljesak.info

Francuzu poveli već u 13. sekundi kada je Barcola zabio za vodstvo domaćina, što je najbrži pogodak u dosadašnjoj povijesti Lige nacija.

Sve je nakon munjevitog pogotka slutilo na laganu pobjedu Tricolora, no to nije bio slučaj.

Azzurri su ostatku meča odigrali hrabro i na visokoj tehničkoj razini te su uspjeli postići čak tri gola usred Pariza, nešto što je rijetko tko očekivao prije utakmice.

Za poravnanje je na prelijep način iz voleja u 30. minuti zabio je Dimarco nakon asistencije Tonalija.

Frattesi (51) i Raspadori (74) su zabili u drugom poluvremenu i odveli Talijane do iznenađujuće pobjede, čime su ujedno najavili novu krizu za francusku nacionalnu vrstu.

Reprezentacija Belgije je nadigrala Izrael, također rezultatom 3-1.

Dvostruki strijelac za Crvene vragove bio je Kevin De Bruyne (21, 52-11m), a jednom je pogodio Youri Tielemans (48).

Timothy Castagne postigao je autogol (36) za privremeno poravnanje.

U okviru drugog kola ove skupine, Francuska i Belgija odmjerit će snage u ponedjeljak u 20:45, kao i Izrael i Italija.